Jak ułożyć maluszka?

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Jest tak, czy zupełnie inaczej ? Opieka nad małym dzieckiem wymaga od nas wielu umiejętności i dobrego przygotowania. Musimy zapoznać się z podstawowymi kwestiami. Jednym z ważnych tematów jest tutaj ułożenie dziecka w łóżeczku. Dlaczego? To właśnie w ten sposób maleńkie dziecko spędza najwięcej czasu. Ważne jest więc to, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki.

To, jak układać niemowlę wcale nie jest kwestią oczywistą. Możemy położyć dziecko na wiele sposobów, ale czy zawsze będzie to dla niego bezpieczne i wygodne? Musimy się nad tym zastanowić i wybrać jak najlepiej. Jedną z opcji jaką możemy wykorzystać jest położenie dziecka na brzuchu. Ale czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się że nie. W takim położeniu przepona niemowlęcia jest bardzo uciśnięta, co utrudnia również oddychanie. Dziecko może być ułożone w taki sposób, ale na krótko i koniecznie być pod opieką osoby dorosłej. Możemy też położyć dziecko na plecach z poduszką pod głową lub bez. Co jest lepsze ? Okazuje się że ułożenie bez poduszki. Jest to najkorzystniejsza pozycja dla dziecka i najbardziej bezpieczna.
Ułożenie dziecka nie jest sprawą oczywistą, ale jeśli zapoznasz się z podstawowymi informacjami, to będziesz wiedzieć co dla Twojego maluszka jest najlepsze.

You may also like...