Najdroższe cygara na świecie

Mężczyźni palili cygara już wieku temu, jednak prawdziwa moda na nie wybuchła dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Cygara od dekad kojarzą się z dobrze sytuowanymi dżentelmenami, którzy szukają jakości w każdym aspekcie życia. Za najlepsze z nich palacze płacą ogromne kwoty, delektując się smakiem, którego nie są w stanie zapewnić poślednie produkty. Ile kosztują najdroższe cyagara na świecie i z czego wynika ich cena?

Cygara warte setki tysięcy dolarów

Do najdroższych cygar na świecie należą Gurkha Black Dragon. Cygara te produkowane są w Hondurasie z bardzo drobnych liści tytoniu. Ich dym pachnie skórą i korzennymi przyprawami, a opakowanie, w którym znajduje się sto sztuk, kosztuje 115 tysięcy dolarów. Gran Habano El Gigante to cygaro, którego nikt nigdy nie wypali. Zostało stworzone jako eksponat, a jego całkowita długość to 5,8 metra. Tytoń wykorzystany do jego produkcji wystarczyłby na wyprodukowanie dwudziestu pięciu tysięcy sztuk o standardowej wielkości, a samo gigantyczne cygaro zostało sprzedane za 185 tysięcy dolarów. Z kolei opakowanie cygar Fuente Don Arturo AnniverXario kosztuje ponad 7 tysięcy dolarów. Zostały one wyprodukowane w 2001 roku dla upamiętnienia setnej rocznicy założenia firmy Arturo Fuente Cigar.

Najdroższe cygara na świecie

Mayan Sicars to wyjątkowa gratka dla miłośników cygar, którzy dysponują ogromnymi pieniędzmi. Są to cygara odkryte w 2012 roku w Gwatemali, które, jak się okazało, mają ponad 600 lat i wciąć doskonale nadają się do palenia. Były zakopane pod ziemią w glinianych i szczelnych garnkach, a cała kolekcja została sprzedana za ponad pół miliona dolarów. Podobno smak cygar produkowanych w okresie przełomowym między średniowieczem a renesansem zachwyca aromatem i intensywnym smakiem. Miano najdroższego cygara na świecie utrzymuje od lat Gurhka Royal Courtesan Cigar. Składa się ono z wyjątkowo rzadkiego tytoniu himalajskiego, który jest podlewany tylko wodą z Fidżi. Jest ręcznie zwijane i dodatkowo wzbogacone Remy Martin Black Pearl Ludwika XIII. Jedna sztuka kosztuje okrągły milion dolarów.

You may also like...